Взяття кредиту в "громадянському шлюбі"

Доброго дня!

Ми з хлопцем живемо разом вже п’ять років. Обвінчались, але шлюб вирішили не

зареєстровувати. Минулого тижня я дізналась, що він без моєї згоди узяв кредит на купівлю мотоцикла…а я хочу пральну машину. Чи можу я звернутись до суду з позовом щодо визнання кредитного договору недійсним?

 

Відповідно до ч.2 ст.65 Сімейного кодексу України, дружина, чоловік має право на звернення до суду з позовом про визнання договору недійсним як такого, що укладений другим із подружжя без її, його згоди, якщо цей договір виходить за межі дрібного побутового.

Але, проживання однією сім'єю жінки та чоловіка без шлюбу не є підставою для виникнення у них прав та обов'язків подружжя. (п.2 ст.21 СК України), до яких безпосередньо і відносить право звернення до суду з вищезгаданим позовом.

 Релігійний обряд шлюбу (вінчання)  також не є підставою для виникнення у жінки та чоловіка прав та обов'язків подружжя, крім випадків, коли релігійний обряд шлюбу відбувся до створення або відновлення органів державної реєстрації актів цивільного стану. (п.3 ст.21 СК України)

Тому, доки шлюб буде не зареєстрованим,  Ви не маєте прав та обов’язків  подружжя.

Отже, звернутися до суду з позовом про визнання недійсним договору, укладеного без Вашої згоди, Ви не можете.


Рейтинг:
0
  Дата и время публикации:
Автор
Ф.И.О  Рудь Светлана Витальевна
Рейтинг:  6-й юрист на сайте
Отзывы:  ( + 2 / 0 / - 0 )
Организация:  Союз консультантов по экономике и праву
Был 1 год. назад

Комментарии




вул. Княжий Затон 16-а, оф 99 м. Київ, 02095, Україна

Техподдержка:
E-mail: support@moyadvokat.kiev.ua
Адвокат Киев — юридические консультации on-line

Copyright 2012 © Все права защищены.